Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Вчені виявили шість чітко помітних підтипів предіабету

Більше цікавих новин читайте на сайті - cok.in.ua

З 1980 року кількість людей з діабетом другого типу в усьому світі збільшилася в чотири рази. Тільки в Німеччині від нього страждають близько 7 млн осіб. До 2040 року кількість людей з цим захворюванням в країні може збільшитися до 12 млн.

Особливість діабету другого типу в тому, що він не з’являється раптово. Люди довгий час знаходяться на стадії переддіабету. Тобто рівень глюкози в крові вже підвищений, але діагноз поки не поставлений. В результаті досліджень стало відомо, що всього існує шість чітко помітних підтипів предіабету.

Це з’ясували вчені з Інституту досліджень діабету і метаболічних захворювань (IDM) при Тюбінгенському університеті, лікарні Тюбінгенського університету і Німецького центру досліджень діабету (DZD). Наукова стаття опублікована в журналі Nature Medicine. Ініціював дослідження 25 років тому професор Ханс-Ульріх Херінг. Він зазначив, що досі неможливо було передбачити, чи розвиватиметься у людей з преддіабетом захворювання чи ні, передає NewsMedical.

Тепер вчені здатні проаналізувати це. Так, три з підтипів переддіабету (кластери 1, 2 і 4) характеризуються низьким ризиком захворювання. Учасники дослідження в групах 1 і 2 були здорові. Особливо низький ризик розвитку хвороби був відзначений в кластері 2, куди увійшли переважно худі люди. У кластері 4 були люди з надмірною вагою, обмін речовин яких залишається відносно здоровим.

Три залишилися підтипи (кластери 3, 5 і 6) пов’язані з підвищеним ризиком діабету та/або вторинних захворювань. Зокрема, люди, що належать до підтипу 3, виробляють занадто мало інсуліну і мають високий ризик розвитку діабету. Люди в кластері 5 мають яскраво виражене ожиріння печінки і дуже високий ризик діабету, тому що їх тіла стійкі до дії інсуліну. У підтипі 6 ураження нирок відбувається ще до того, як діагностується діабет. Тут смертність також особливо висока.

Вчені мають намір продовжити дослідження. Вони хочуть з’ясувати, якою мірою нові результати застосовні для класифікації окремих осіб у групи ризику. Якщо це буде ефективно, то люди з високою ймовірністю розвитку діабету другого типу можуть отримати спеціальне лікування ще на ранній стадії.

Більше цікавих новин читайте на сайті - cok.in.ua

Будьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

    %d такие блоггеры, как: