Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Дефіциту зерна в країні не буде, але ціни зростуть на 15-25% — думка

Більше цікавих новин читайте на сайті - cok.in.ua

Дефіциту зернових на внутрішньому ринку не буде, але буде збільшення цін, звісно, на сировину (зерно, олійні, кукурудзу) та готову продукцію (борошно, хліб, м’ясо).

Таку думку висловив голова ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на AgroPolit.

За його словами, подорожчання окремих груп харчових товарів через подорожчання зернових та комбікормів для тваринництва коливатиметься в межах 15-25% і триватиме аж до нового врожаю (до червня). Це за умови, що уряд лишить ситуацію як є і не вживатиме жодних кроків. Голоду не буде, але ціни зростуть на 15-25% за різними категоріями споживчих товарів.

«Виробництво пшениці — 25-26 млн. тонн, очікування щодо експорту — 16,5-17 млн. тонн, і з них 12,3 млн. тонн вже експортовано. Весь експортний надлишок буде експортований до середини весни 2021 року. 9-10 млн. тонн — це внутрішній обсяг споживання пшениці»,- пояснив Мірошніченко.

Він вважає, якщо тенденція збережеться, то за січень-березень повністю всю закладену на експорт пшеницю (залишок в 3-3,5 млн. тонн) вивезуть за кордон. Попит залишається стабільним та «здоровим». На переробку на борошно щороку іде близько 5,5 млн. тонн продовольчої пшениці. Тож триває процес викупу у аграріїв залишків пшениці для формування запасів як для виробництва борошна, так і для фуражно-кормових потреб. З лютого конкуренція між внутрішнім ринком та експортером з викупу у аграріїв їхніх запасів за максимальними цінами посилиться. До зростання ціни на пшеницю в цей період спонукатиме і загальна кон’юнктура зовнішніх ринків, стабільний попит на пшеницю, дедалі більший попит на кукурудзу та певний дефіцит пшениці на внутрішньому ринку.

Більше цікавих новин читайте на сайті - cok.in.ua


Будьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

    %d такие блоггеры, как: