Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

СБУ блокувала незаконне вивезення з України складових зенітно-ракетного комплексу

Більше цікавих новин читайте на сайті - cok.in.ua

Організатори планували експортувати до однієї з середньоазіатських країн складові агрегати для зенітно-ракетного комплексу «Оса-АКМ».

Посадовці одного із вітчизняних суб’єктів господарювання у порушення діючого законодавства у сфері державного експортного контролю здійснили спробу незаконного експорту товарів військового призначення.

Контррозвідники СБ України задокументували та блокували протиправну діяльність, повідомляє пресслужба СБУ у вівторок, 8 грудня. 

«Співробітники спецслужби встановили, що організатори планували експортувати до однієї з середньоазіатських країн складові агрегати для зенітно-ракетного комплексу «Оса-АКМ», які належать до системи розвідки цілей, їх показу, визначення дальності до них, спостереження та супроводження цілі», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для приховування військового призначення переміщуваних товарів службовці суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності, як підставу для митного оформлення вантажу надали до митних органів України документальні матеріали, в яких вказані неправдиві відомості щодо дійсних найменувань товару та мети його цільового використання.

Відповідно будь-які дозвільні документи Державної служби експортного контролю України, передбачені чинним законодавством для переміщення такого роду вантажів, у відправника були відсутні.

Задокументовані контррозвідкою СБ України матеріали, згідно зі статтями 214 та 216 Кримінального процесуального кодексу України, будуть передані до органу досудового розслідування з метою прийняття процесуального рішення щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що зенітно-ракетний комплекс «Оса-АКМ» призначений для захисту військ на марші і в рухливих видах бою, а також стратегічних наземних об’єктів від пілотованих та безпілотних засобів повітряного нападу на малих і середніх висотах.

Як повідомлялося, аналогічну спробу

СБУ блокувала незаконне вивезення з України деталей для зенітно-ракетного комплексу
переміщення агрегатів до ЗРК «Оса-АКМ» до однієї з країн Близького Сходу контррозвідниками було припинено у листопаді 2020 року. Наразі матеріали передано до органу досудового розслідування для ухвалення процесуального рішення за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України.

Більше цікавих новин читайте на сайті - cok.in.ua


Будьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

    %d такие блоггеры, как: