Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

У Зеленського розповіли, як слід змінити медреформу в Україні

Більше цікавих новин читайте на сайті - cok.in.ua

Офіс президента підтримує продовження медичної реформи, однак важливо аби вона врахувала виклики, пов’язані з пандемією COVID-19 та низку інших проблем. Про це повідомила заступник глави ОП Юлія Соколовська.

«Україна має єдиний шлях – продовжувати медичну реформу, оскільки тільки так можна забезпечити справді якісне надання медичних послуг. Під час реформи недостатньо уваги було приділено питанням громадського здоров’я, протиепідемічним заходам та системі запобігання й боротьби з інфекційними захворюваннями. Всі ці чинники потрібно виправляти і вдосконалювати разом з необхідністю реагувати на пандемію», – зазначила чиновниця.

Серед інших проблем, які слід вирішити у рамках медреформи: протиставлення інтересів пацієнта та лікаря, перегляд кількості медичного персоналу, погана система контролю за якістю надання медичних послуг, відсутність заходів впливу на лікарні за невиконання умов договору з НСЗУ, відсутність клієнтоорієнтованості, поваги до гідності та приватності пацієнта, відсутність стимулів для медиків, щоб вони не їхали з України.

Метою України на найближчі три роки є видавати з бюджету на медицину у розмірі 5% ВВП, наприклад  у держбюджеті-2021 на охорону здоров’я передбачено більше 4% ВВП.

Нагадаємо, на початку 2018 року в Україні стартувала медична реформа. Оскільки вона передбачає структурні зміни у сотнях медичних закладів, Міністерство охорони здоров’я розробило кілька етапів переходу.

Однією із найцікавіших серед запланованих змін видається розділення швидкої медичної допомоги на екстрену і невідкладну, а також фактично безкоштовне проведення пологів. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначила, що держава виділить на екстрену медицину близько 1 млрд гривень. Також вона спростувала чутки про те, що медреформа скасовує виклик лікаря додому. Просто процедура прийняття рішення про такі виїзди зміниться.

Більше цікавих новин читайте на сайті - cok.in.ua


Будьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

    %d такие блоггеры, как: