Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Чи повністю відновлюються легені після коронавірусу: лікарка пояснила нюанси

Більше цікавих новин читайте на сайті - cok.in.ua

У пацієнтів, які не мали тяжкого перебігу коронавірусу, середній період відновлення триває до двох-трьох місяців.

Про це в ексклюзивному коментарі ТСН.ua заявила лікарка-фізіопульмонологиня Київської міської клінічної лікарні №5 Анна Анікєєва. 

Анікєєва розповіла, що багато пацієнтів скаржаться на неповне відновлення нюху та смаку, слабкість. Ті пацієнти, які мали тяжку пневмонію, можуть довго потребувати кисню — навіть продовжувати амбулаторне лікування вдома з кисневим концентратором. «Час перебування на конценраторах різний: від декількох днів до тижнів», — додала вона.

«Що може допомогти відновитися? Прогулянки на свіжому повітрі, збалансоване харчування, дихальні вправи: видих через прикриті губи. Але найголовнішим і фізіологічно близьким — є хода. Спокійні прогулянки лісом», — наголошує лікарка.

Щодо харчування – фізіопульмонологиня радить вживати різноманітну їжу, збагачену вітамінами і рослинними жирами, рибу.

«Відновлення легень відбувається протягом трьох місяців. А там, якщо легка форма, легені відновлюються повністю, а якщо важка пневмонія, можуть залишатися рубцеві фіброзні зміни, по типу шрамів на шкірі. Чи має це якісь наслідки? Швидше,  відтерміновані. Тобто шрами зменшують поверхню легень, що проводить кисень. З віком може з’являтися задишка. Але це лише у випадку, якщо людина перехворіла важко», — зазначила Анна Анікєєва.

Більше цікавих новин читайте на сайті - cok.in.ua

Будьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

    %d такие блоггеры, как: